Zem zvaigžņotās debess

Izveidots Pirmdiena, 27 Novembris 2017

IMG 0384Šā gada 25. novembrī četri Jauno astronomu skolas dalībnieki - Edvards Emīls Tauvēns (VVģ, 9. a), Ēriks Dzintars Grandāns (VVģ, 9. a), Alise Daniela Markēviča (VVģ, 9. a) un Mārcis Lagzdiņš (VVģ, 9. b), piedalījās viktorīnā Zem zvaigžņotās debess (Po žvaigždėtu dangum: https://www.lmnsc.lt/po_zvaigzdetu_dangum/), kas notika Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

To organizē Lietuvas neformālās izglītības centrs, viktorīnas dalībnieki ir skolēni no 8. - 12. klasei, kas interesējas par astronomiju. Rīcības komiteja jau pirms viktorīnas sadalīja pieteiktos skolēnus 10 vecuma ziņā līdzīgās komandās, kuras nosauca kāda Saturna pavadoņa vārdā.

Vairāk kā 4 stundas mūsu skolēni, pārvarot valodas barjeru, kopā ar Lietuvas skolēniem pildīja piedāvātos uzdevumus - bija jāatrod datus, kas raksturo katru no izvēlētajiem Saturna pavadoņiem; jāveic aprēķinus; jāmeklē kļūdas tekstā; jāuzzīmē zvaigznes evolūciju; ar zīmēm jāparāda vai daiļrunīgi jāapraksta kāds astronomisks objekts, parādība, cilvēks u. tml.

Darbs bija grūts un, neskatoties uz daudzajiem šķēršļiem, tas tika paveikts godam - Ērika komanda izcīnīja bronzu, bet Mārcis ar saviem komandas biedriem tika pie zelta.

Sandra Krauze

Jauno astronomu skolas vadītāja