Jauno literatūras kritiķu konkurss vācu valodā.

Izveidots Ceturtdiena, 13 Aprīlis 2017

IMG 4356Latvijā ir 15 skolas, kurās var iegūt starptautisko vācu valodas diplomu /DSDI un DSDII/. Vācijas ārzemju skolu sistēmas centrālā pārvalde šo skolu jauniešiem katru gadu dāvina 4 jaunākās vācu literatūras grāmatas, lai varētu labāk apgūt vācu valodu, kā arī piedalītos jauno literatūras kritiķu konkursā „Lesefüchse international”. Šogad skolēni lasīja sekojošas grāmatas-1.„Zeit der großen Worte“von Herbert Günther 2. „Echt“von Christoph Scheuring 3.„Brennendes Wasser“ von Lukas Erler 4.„Like me. Jeder Klick zählt“ von Thomas Feibel.

Skolēniem vācu valodā ir ne tikai jāiepazīstina žūrija un skatītāji ar grāmatu saturu, bet arī jācenšas tās izanalizēt, gan papildinot citu konkursa dalībnieku domas, gan arī izsakot pilnīgi atšķirīgu viedokli. Pasākuma noslēgumā tiek izvēlēta gada labākā grāmata.

Konkursa finālā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā startēja 6 jaunieši no dažādām Latvijas DSD skolām. Valmieras Valsts ģimnāziju pārstāvēja 10.A klases skolēns Roberts Kārkliņš. Roberta mīļākā grāmata ir „Brennendes Wasser”/„Degošais ūdens”/. Aizraujošs trilleris, kurā uzmanība tiek pievērsta gāzes ieguves metodei „Fracking”, kas ir kaitīga dabai. Darbība paralēli notiek 3 valstīs-Vācijā, Kanādā un ASV. Romāna galvenās personas ir drosmīgi jaunieši. Vācijā viņi nofilmē, kā uzsprāgst māja, kad no ūdens krāna izšaujas liesma, un tādejādi kļūst par nevajadzīgiem lieciniekiem šim nelaimes gadījumam. Amerikā fermera dēls liek dzert grupai menedžeru saindēto ūdeni, lai atriebtos par tēva nāvi. Šī jaunieša aizstāvību uzņemas advokāte, kura labi pārzina tiesības dabas aizsardzības jomā. Visas grāmatas ir ļoti aizraujošas. Tās liek padomāt par 1. Pasaules karu, kas izposta veselu ģimeni, liek saskatīt šī kara bezjēdzību. Grāmatas stāsta par jauniešiem, kuru dzīve noris uz ielām dzelzceļa stacijas tuvumā, kā arī par skolnieci, kura izmanto nežēlīgas metodes, lai tikai varētu kļūt par vadītāju pārraidē internetā.

Apsveicam Robertu ar iegūto 2.vietu valstī un izcīnīto balvu - 4 nedēļu ceļojumu pa Vāciju kopā ar jauniešiem no 90 pasaules valstīm. Programmā būs iepazīšanās ar lielākajām Vācijas pilsētām, teātra izrādes, sporta pasākumi jauniešiem, muzeji, augstskolas, kultūras iestādes, lai varētu iegūt plašu iespaidu par dzīvi Vācijā.

Anita Lutere,

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja.