Pavasaris un smaids Valmieras Valsts ģimnāzijā

Izveidots Trešdiena, 12 Aprīlis 2017

“Vislabākais pierādījums cilvēka gudrībai ir viņa vienmēr labais garastāvoklis”, tā teicis izcilais franču filozofs Mišels de Montēņs, un tam pilnīgi noteikti var piekrist liela daļa Valmieras Valsts ģimnāzijas eksakto mācību priekšmetu – matemātikas un ķīmijas – gudrinieku, kuri šobrīd ir sastopami ļoti labā garastāvoklī. Pamatu tam dod izcilie sasniegumi gan matemātikas, gan ķīmijas dažādu līmeņu olimpiādēs.

IMG 9846 2

Valmieras Valsts ģimnāzija lepojas ar Diānas Zariņas, Gvido Vintergollera, Janas Goidas un Barbas Ilvas Cimdiņas 1. vietu, Rūdolfa Pikšena, Dena Enrija Lakuča 2. vietu, Oskara Zariņa, Danielas Kristas Langinas 3. vietu un Rūdolfa Paudera, Krišjāņa Lāča Atzinību Valmieras un apkārtējo novadu ķīmijas olimpiādē. Tālākais izaicinājums – Latvijas ķīmijas skolotāju asociācijas 2017. gada atklātā ķīmijas olimpiāde, kur arī tika sasniegti izcili rezultāti: Gvido Vintergollers – 1. vieta, Rūdolfs Pikšens – 2. vieta, Lelde Rubene un Dens Enrijs Lakučs- Atzinība. Bet vislielāko cieņu rada Gvido Vintergollera iegūtā Atzinība Latvijas 58. Valsts ķīmijas olimpiādē. Novērtējam gan skolēnu ieguldīto darbu, gan skolotāju Aijas Antones un Andas Deksnes prasmi atrast un atraisīt skolēnu dotības, ievilināt, dot orientierus sarežģītajā, bet aizraujošajā ķīmijas pārvērtību pasaulē.

Tikpat labs noskaņojums ir arī VVĢ matemātikas gudriniekiem, jo aiz muguras un dažiem vēl priekšā izaicinājumi pierādīt sevi skaitļu un loģikas pasaulē. Protams, vislielākais paldies skolotājām Ligitai Pickainei, Zintai Skrastiņai, Ingunai Kondratjevai, Sandrai Krauzei, kuru pedagoģiskais talants un gudrība ļauj jauniešiem sasniegt izcilus rezultātus gan Valmieras un novadu, gan valsts līmeņa olimpiādēs – Anna Žanete Treimane – 2. vieta un dalība valsts olimpiādē, Ance Laiviņa – 3. vieta, Toms Plešs – Atzinība, Kristiāna Federa – Atzinība, Paula Kristiāna Lodziņa – 2. vieta, Aija Denija Trēziņa – Atzinība, Roberts Ērglis – Atzinība, Diāna Zariņa – 2. vieta un Atzinība valstī, Līva Marta Poča – 2. vieta, Sabīne Rumba – Atzinība, Rūdolfs Pikšens – 1. vieta un dalība valsts olimpiādē. Turklāt priecē fakts, ka ģimnāzisti bija vienīgie mūspuses jaunieši, kas atgriezās no valsts olimpiādes ar iegūtām vietām un Atzinību.

Īpašs stāsts ir par VVĢ 11. klases skolnieci Rūtu Ozoliņu un viņas draudzību (talantu, ilglaicīgu, sūru darbu) ar matemātiku. Spoži startējusi Valmieras un novadu olimpiādē (1. vieta), Latvijas olimpiādē (2. vieta), turpina gatavošanos atlases kārtām dalībai starptautiskajai matemātikas olimpiādei Brazīlijā (pēc iepriekšējām atlases kārtām palikuši 18 pretendenti uz 6 dalībnieku vietām), kā arī izturējusi konkursu un ir jau ceļa jūtīs uz Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādi, kas notiek Šveicē 6.-12.04.

Nu kā lai šai jaukajā pavasarī nesmaida, ja skolas gaiteņus piepilda labs noskaņojums par padarīto darbu, gatavība jauniem izaicinājumiem, un apziņa, ka būt gudram un domājošam – tas ir stilīgi.

VVĢ metodiķe Baiba Bikše