Panākumi valsts ZPD lasījumos

IMG 073111. b klases skolnieks Noels Āboltiņš ieguva 3. vietu Latvijas 42. skolēnu zinātniskajā konferencē. Noels pētniecisko darbu “Četri vīri gulagā (no 1947. gada līdz 1963. gadam). Padomju represijās pārdzīvotais” aizstāvēja sekcijā “Vēstures un kultūrvēsturiskais mantojums”. Valsts ZPD lasījumos šajā sekcijā piedalījās 40 darbu autori. Darba vadītāja vēstures skolotāja Ineta Amoliņa.

Valmieras Valsts ģimnāzijas matemātiķu veiksmīgie starti

IMG 0669Mācību gada 2.semestris matemātiķiem ir saspringts laiks – no februāra līdz maijam katru mēnesi pa olimpiādei.

Lai skolēns nokļūtu Latvijas valsts matemātikas komandā, jāpiedalās vismaz piecās olimpiādes kārtās. Februārī labākie novada skolu matemātiķi sacentās Valmieras pilsētas un novadu matemātikas olimpiādē, kas bija 2.posms pēc skolas olimpiādes. Vislabākie 9.-12.klašu risinātāji- astoņi valmierieši un viena kauguriete- ieguva tiesības piedalīties martā Valsts matemātikas olimpiādē Rīgā, kas ir 3. posms. Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ) labākās šoreiz bija četras meitenes: Viktorija Līga Krumholce (9.kl.), Annija Karitone(10.kl.), Diāna Zariņa (11.kl.) un Rūta Ozoliņa (12.kl.) Trīs mūsu skolas meitenes ieguva apbalvojumus – Rūtai 2.pakāpes diploms, Diānai un Annijai – atzinības. Nākamajā dienā notika 4. posma olimpiāde, uz kuru tika uzaicināti tikai 36 labākie no labākajiem matemātiķiem valstī. No valmieriešiem tikai Rūta Ozoliņa tika uzaicināta uz šo posmu, kurā tika noteikti 16 atlases sacensību dalībnieki. Pēc divām nedēļām viņi satikās vēlreiz (jau 5.posmā), lai, divas dienas nopietni risinot, turpinātu cīnīties par iespēju būt Latvijas valsts matemātiķu komandā, kas dosies uz Starptautisko matemātikas olimpiādi (IMO) Rumānijā no 3. līdz 14.jūlijam. Komandu veido 6 skolēni, un Rūta Ozoliņa ir starp šiem sešiem vislabākajiem matemātiķiem valstī. Rūta matemātikas olimpiādēs startē jau no 3.klases, bet, tā kā tāda vecuma skolēniem olimpiādes vēl nenotiek, tad bija jāsāk ar 5. klases matemātikas olimpiādi. Rēķināšanai tiek atvēlētas vairākas stundas dienā un ziedota liela daļa brīvdienu. Rūtas par sevi un matemātiķiem saka: “Dažādi cilvēki ir, un dažādus vajag. Skolā ik dienu satiekam tos, kas nevar sagaidīt, kad matemātikas stundas beigsies, un absolvējot centīsies aizmirst par tās eksistenci. Daudz ir tādu, kas matemātiku apgūst, lai vēlāk to saistītu ar inženierzinātnēm, ekonomiku vai mežniecību. Bet esam arī mēs- skolēni, kas rēķina patikas pret matemātiku dēļ un ik palaikam piedalās olimpiādēs, lai salīdzinātos ar konkurentiem un iegūtu prieku par uzvarām vai arī motivāciju attīstībai. Liels prieks, ka skolā ir entuziasti, kas gatavi ziedot dažas savas pusdienstundas vai brīžus pēcpusdienās matemātikai, jo vidusskolas līmenī olimpiāžu godalgām pamatā ir vairāk darba nekā talanta. Redzot iespēju iekļūt Latvijas komandā, kas piedalās starptautiskajās sacensībās, man šis gads tika pavadīts īpašā matemātikas zīmē, veltot tai aptuveni 15 stundas nedēļā, kas arī, par laimi, vainagojās panākumiem. Tomēr, lai arī Latvijas apstākļos tas šķiet daudz un ir pietiekami iekļūšanai izlasē, mums jāapzinās, ka daudzu Āzijas valstu matemātiķi rēķina ap 40 stundām nedēļā un, ja nākotnē nespēsim būt konkurētspējīgi, būs jābūt lētiem”.

Lasīt tālāk: Valmieras Valsts ģimnāzijas matemātiķu veiksmīgie starti

Zinātniskās pētniecības darbs

labValmieras Valsts ģimnāzija lepojas un vēl veiksmi saviem jaunajiem zinātniekiem, kuri uzaicināti aizstāvēt izstrādātos darbus Vidzemes reģionālajā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē 23. martā Vidzemes Augstskolā!

Turēsim īkšķus par

Almu Emīliju Strakovu, Alvi Zālamanu, Alisi Anci Ragēvičiusu, Lūkasu Svensonu, Ievu Paulu Dreksleri, Noelu Āboltiņu.

Sasniegumi 2017./2018. m.g. 1. semestrī!

Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumu "Par teicamām sekmēm mācību darbā" šogad saņēma 55 ģimnāzijas izglītojamie (13,5% no kopējā skaita). To svinīgi pasniedza Valmieras pilsētas pašvaldības Domes deputāts un Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš.

IMG 1792

26 pamatskolā: Greisa Geca, Dita Kristiāna Putniņa, Signe Kristīne Šteimaka, Patrīcija Buliga, Lauma Bērziņa, Agate Caune, Jēkabs Pikšēns, Kristaps Olehno, Ralfs Arvīds Brutāns, Enija Jurkāne, Anete Paula Tomiņa, Karīna Karahona, Aleksandra Daniela Ābele, Elīna Elizabete Runce, Una Kalekaure, Aleksis Eduards Palejs, Sanija Linda Cine, Rihards Baiks, Terēze Elizabete Mača, Luīze Elizabete Lancere, Alīna Lohina, Roberts Birnis, Aija Denija Trēziņa, Krista Žvagiņa, Karīna Kolendo, Nikola Tupuriņa.

IMG 1795

29 vidusskolā: Anete Mālkalne, Marija Lukina, Paula Katrīna Purmale, Annija Karitone, Gvido Vintergollers, Lelde Rubene, Diāna Zariņa, Arta Renāte Rulle, Oskars Zariņš, Alma Emīlija Strakova, Imants Kreičmanis, Krišjānis Lācis, Dens Enrijs Lakučs, Patrīcija Alise Grandāne, Anna Jakovļeva, Līva Marta Poča, Dārta Estere Rozenbaha, Rūta Ozoliņa, Linda Vēvere, Anna Ivanova, Daniela Krista Langina, Kristīne Amanda Vergina, Everita Eglīte, Jana Goida, Evelīna Stāmere, Alise Vimba, Ieva Paula Drekslere, Nikola Suhareva, Emīls Ralfs Zagorskis.

IMG 1818

Sumināti tika arī 43 izglītojamie (10,5% no kopējā skaita), kuriem vidējais vērtējums 1. semestrī ir 8 - 8,5. Beāte Agneta Rause, Kitija Ulme, Una Zvejniece, Adelīna Smiļģe, Ance Dance, Evelīna Negriba, Amanda Elizabete Dūrēja, Agnese Strode, Estere Apše, Paula Kristiāna Lodziņa, Roberts Kārkliņš, Paula Portnaja, Annija Anete Logina, Katrīna Anete Goba, Līva Kārkliņa, Edgars Jānis Pomka, Laura Bišofa, Valdis Guntis Bukalders, Elīza Kalniņa, Dinija Daugule, Alīna Paula Ķirse, Dāvis Sīka, Madara Vīre, Eduards Portnajs, Arturs Linde, Dinija Pinkule, Līva Klepere, Evelī Jurkāne, Viktorija Līga Krumholce, Katrīna Mačuka, Paula Ādamsone, Krista Milberga, Elza Melbārde, Jānis Biernis, Sabīne Bitmane, Jānis Saverass, Sonora Pētersone, Ralfs Matīss Balodis, Reinis Mačulāns, Kitija Jolanta Muižniece, Evelīna Elva Sirmā, Anna Emīlija Bezdelīga, Katrīna Lupolova.

Šeit arī citi foto no pasākuma

Valmieras Valsts ģimnāzija priecājas un lepojas!

20170629 171044VVĢ priecājas un lepojas ar savu 2017. gada absolventu centralizēto eksāmenu rezultātiem!

Valstī CE rezultāti - 49.1%, VVĢ - 62.55%.

Lai radošs un darbīgs tālākais ceļš!

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates