Parlez-vous français ?

Izveidots Otrdiena, 16 Oktobris 2012

Eifeļa tornis, vīns, Džo Dasēna mūzika un Luija de Finesa filmas – tās ir vienas no populārākajām atbildēm uz jautājumu “Kādas ir tavas asociācijas ar Franciju?”. Bet tas nav viss, ko sniedz šī valsts un tās valoda, kas ir viena no populārākajām pasaulē.

Latvijā Francijas un franču valodas šarmu un plašās iespējas tuvāk iepazīt palīdz Francijas institūts Rīgā. Par to pārliecinājās arī Valmieras Valsts ģimnāzijas skolnieki, kas 10. oktobrī devās mācību ekskursijā uz Francijas institūtu. Šeit ģimnāzistiem bija iespēja gan praktiski iepazīt institūta bibliotēku, gan padarboties ar franču valodu franču vieslektora vadībā.

Ekskursija tika turpināta Latvijas Zinātņu akadēmijā, kur ir iespēja apskatīt un pašiem iesaistīties izstādē “Enerģija ilgtspējīgai pasaulei”. Šī izstāde lieliski apliecina, ka svešvalodas ir noderīgas un vajadzīgas ne tikai mākslas, bet arī citās, tehniskākās nozarēs.

Izsakām lielu paldies Valmieras pilsētas pašvaldībai, ar kuras atbalstu visu Valmieras pilsētas skolu skolēniem ir iespējams apgūt franču valodu un papildināt mācību darbu Franču valodas klubiņā,  dodoties interesantās un noderīgās mācību ekskursijās; kā arī Francijas institūtam par viesmīlīgu uzņemšanu un atbalstu mācību darbā ikdienā.

P1010046P1010047P1010052P1010060P1010061