Mācību stundas Gētes institūta bibliotēkā.

Izveidots Pirmdiena, 24 Aprīlis 2017

DSC00611Gētes institūts ir Vācijas kultūras institūts, kas darbojas visā pasaulē un ir sadarbības partneris visiem, kas interesējas par Vācijas kultūru, sabiedriskās un politiskās dzīves notikumiem.

Valmieras reģiona skolēniem katru pavasari notiek vācu valodas nodarbības Gētes institūta bibliotēkā. Šogad nodarbību bija sagatavojusi bibliotēkas vadītāja Zigrīda Murovska, kura skolēniem izstāstīja par institūtu, par bagātīgo mediju klāstu tā bibliotēkā. Skolēni uzzināja, kā ātri var atrast vajadzīgās grāmatas bibliotēkā. Praktiskajā daļā viņi iepazinās ar jaunāko vācu literatūru. Skolēni saņēma papīra lapas ar grāmatu nosaukumiem un autoriem, ar šo informāciju bibliotēkas katalogā un plauktos bija jāatrod attiecīgā grāmata un jāpieliek klāt skenētajiem grāmatu vākiem bez nosaukuma un autora. Skolēni tika sadalīti pa pāriem, un katrs pāris izvēlējās vienu no iepriekš atrastajām grāmatām. Ar darba lapas palīdzību bija jāizveido grāmatas prezentācija, kura tika veidota ar IPad palīdzību, iepriekš iegūstot informāciju par lietotnes „Pic Collage” izmantošanas iespējām. Katrs pāŗis vācu valodā prezentēja savu grāmatu, bet pārējie skolēni vērtēja prezentāciju saturu un noteica pirmo trīs vietu ieguvējus, kuriem institūts dāvināja piemiņas balvas.

Pēcpusdienā vēl apmeklējām Mākslas muzeju Rīgas Birža un gides pavadībā iepazinām porcelāna ekspozīcijas, īpaši priecājoties par grezno Meisenes porcelānu un uzzinot tā interesanto tapšanas vēsturi.

Paldies Konrāda Adenauera fondam, kas mūs pārtraukumā cienāja ar garšīgajām picām. Paldies skolēniem no Valmieras Viestura vidusskolas, Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas, Valmieras 5.vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas, kuri ar interesi strādāja un mācījās institūta bibliotēkā.

Anita Lutere.