Mācību stundas Gētes institūta bibliotēkā.

DSC00611Gētes institūts ir Vācijas kultūras institūts, kas darbojas visā pasaulē un ir sadarbības partneris visiem, kas interesējas par Vācijas kultūru, sabiedriskās un politiskās dzīves notikumiem.

Valmieras reģiona skolēniem katru pavasari notiek vācu valodas nodarbības Gētes institūta bibliotēkā. Šogad nodarbību bija sagatavojusi bibliotēkas vadītāja Zigrīda Murovska, kura skolēniem izstāstīja par institūtu, par bagātīgo mediju klāstu tā bibliotēkā. Skolēni uzzināja, kā ātri var atrast vajadzīgās grāmatas bibliotēkā. Praktiskajā daļā viņi iepazinās ar jaunāko vācu literatūru. Skolēni saņēma papīra lapas ar grāmatu nosaukumiem un autoriem, ar šo informāciju bibliotēkas katalogā un plauktos bija jāatrod attiecīgā grāmata un jāpieliek klāt skenētajiem grāmatu vākiem bez nosaukuma un autora. Skolēni tika sadalīti pa pāriem, un katrs pāris izvēlējās vienu no iepriekš atrastajām grāmatām. Ar darba lapas palīdzību bija jāizveido grāmatas prezentācija, kura tika veidota ar IPad palīdzību, iepriekš iegūstot informāciju par lietotnes „Pic Collage” izmantošanas iespējām. Katrs pāŗis vācu valodā prezentēja savu grāmatu, bet pārējie skolēni vērtēja prezentāciju saturu un noteica pirmo trīs vietu ieguvējus, kuriem institūts dāvināja piemiņas balvas.

Pēcpusdienā vēl apmeklējām Mākslas muzeju Rīgas Birža un gides pavadībā iepazinām porcelāna ekspozīcijas, īpaši priecājoties par grezno Meisenes porcelānu un uzzinot tā interesanto tapšanas vēsturi.

Paldies Konrāda Adenauera fondam, kas mūs pārtraukumā cienāja ar garšīgajām picām. Paldies skolēniem no Valmieras Viestura vidusskolas, Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas, Valmieras 5.vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas, kuri ar interesi strādāja un mācījās institūta bibliotēkā.

Anita Lutere.

Spāņu valodas fakultatīvās nodarbības 7.-12.klasei

Sākot ar oktobri, 7.-12. klašu skolēniem būs iespēja apgūt spāņu valodu otrdienās 10. un 11. stundas laikā (15:20-16:20).

Franču valodas fakultatīvā nodarbība 7.-9. klasei

Sākot ar oktobri, 7.-9. klašu skolēniem būs iespēja apgūt franču valodu otrdienās un trešdienās 5. stundas laikā.

Parlez-vous français ?

Eifeļa tornis, vīns, Džo Dasēna mūzika un Luija de Finesa filmas – tās ir vienas no populārākajām atbildēm uz jautājumu “Kādas ir tavas asociācijas ar Franciju?”. Bet tas nav viss, ko sniedz šī valsts un tās valoda, kas ir viena no populārākajām pasaulē.

Latvijā Francijas un franču valodas šarmu un plašās iespējas tuvāk iepazīt palīdz Francijas institūts Rīgā. Par to pārliecinājās arī Valmieras Valsts ģimnāzijas skolnieki, kas 10. oktobrī devās mācību ekskursijā uz Francijas institūtu. Šeit ģimnāzistiem bija iespēja gan praktiski iepazīt institūta bibliotēku, gan padarboties ar franču valodu franču vieslektora vadībā.

Lasīt tālāk: Parlez-vous français ?

Vācu valodas klubiņš

"Vācu valodas klubiņš" sadarbībā ar Ventspils augstskolu 28. martā Valmieras Valsts ģimnāzijā piedāvā:
 
1) 8. klašu skolēniem viktorīnu par vācu valodā runājošām zemēm 231. kabinetā no plkst. 12:00-13:00.
    /ielūgti visi 8. klašu skolēni/,
   
2) 10.-12. klašu skolēniem tulkošanas stundu, tulkojumu analīzi, viktorīnu par vācu valodu, prezentāciju par augstskolu 231. kabinetā no plkst. 13:15 -15:00.
    /ielūgti 10.-12. klašu skolēni/.

Vairāk rakstu...

  1. Apsveicam Aneti Ekloni!
2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates