Labdien, cienījamie skolotāji un skolēni!

Esmu Valmieras Valsts ģimnāzijas debašu komandas treneris un pārstāvu rezolūciju - Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda bija pelnījusi 1. vietu turnīrā.

DSC 0957-00119. - 20. martā Iecavā norisinājās otrais starptautiskais debašu turnīrs „RigaGo! 2015”, kurā piedalījās arī šīs skolas komanda. Turnīra rezolūcija bija „The restriction of word and press freedom in mass media is/ is not acceptable to ensure the safety of society”, taču turnīrā bija iekļautas arī improvizācijas debates par tādām tēmām kā dopinga lietošana profesionālajā sportā un sabiedriskā transporta biļešu maksas atcelšana. Komandas sastāvu veidoja trīs divpadsmito klašu skolēni – Daniels Dāvis Ore, Dārta Maija Zaķe un Dace Terēze Ābrama.


Pirmais arguments ir: komandā bija Daniels Dāvis Ore.

Debatēs ļoti svarīga ir pašpārliecinātība. Šāda īpašība piemīt Danielam, un to pierāda viņa populārākais teiciens: „Neuztraucieties, es esmu lielisks un paņemšu šo turnīru uz sevi!” Un viņš patiešām bija lielisks, jo, debatējot pirmo reizi, ieguva augstus rezultātus un spēja arī piesaistīt daiļā dzimuma fanes. Tomēr ir jāņem vērā fakts, ka Daniels Dāvis atbalstīja dopinga lietošanu bērnu sporta spēlēs, kas bija kā akmens viņa dīķītī.

Otrais arguments ir: komandā bija Dace Terēze Ābrama.

Dace ir spēcīga debatētāja, kura spēlē nekad neaizmirsa par cilvēcības un runas brīvības aktualitāti. Viņu arī raksturo cilvēcība, jo, kā jau visi cilvēki, viņa mēdz pieļaut kļūdas, piemēram, pie brokastu galda izvēloties pankūkas ar skābo krējumu, nevis šokolādi. Šādas izvēles viņu veido par emocionālu un līdzjūtīgu debatētāju.

Trešais arguments ir: komandā bija Dārta Maija Zaķe.

Dārta debatē jau 4 gadus un šo gadu laikā ir ieguvusi lielu pieredzi. Viņa bija rezultatīvākais komandas dalībnieks visās debatēs, ja neskaita gadījumu, kad Daniels ieguva 29 punktus, bet Dārta - 28 punktus. Dārta Maija Zaķe pārspēja oponentus, izmantojot trāpīgi mērķētus jautājumus un spēcīgus argumentus. Dārtai arī bija fani, bet tomēr ne tik daudz kā Danielam.

Ņemot vērā argumentus un pierādījumus, Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda bija pelnījusi iegūt 1. vietu turnīrā, lai gan ieguva 2. vietu, zaudējot apvienotajai Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Ogres tehnikuma komandai.

Raksta autors – debašu komandas treneris un šoferis Jānis Tilaks,

foto – Iveta Glužģe

Debašu klubs

Debašu klubs šajā mācību gadā atsāk savu darbību.

Otrdien, 24.septembrī 4.stundas laikā (plkst.10.30), 224.kabinetā tiek aicināti visi tie skolēni, kas jau darbojušies un vēlas darboties debašu klubā vai arī vēlas iepazīties ar to, kas ir debates (starp citu - ļoti noderīgi!)

Nodarbības vadīs Vidzemes Augstskolas 4.kursa students, debatētājs ar lielu pieredzi Jānis Tilaks.

Atnāc, iepazīsties, pamēģini!

Debates

24.novembrī plkst. 10.00 Valmieras Valsts ģimnāzijā notiks Vidzemes reģionālais debašu turnīrs. Tēma: "Pāreja uz eiro ir/nav izdevīga Latvijas sabiedrībai".

Debašu kluba plānotie pasākumi 2011./2012. māc. g. 2. semestrī

1. Vidzemes reģiona debašturnīrs par tēmu „Demogrāfiskais stāvoklis ir/nav nopietna problēma Latvijas valsts attīstībai”  2012. gada 24.martā VVĢ.

2. Valsts turnīrs aprīlī ( organizē Debašu centrs).

3. Vidzemesdebašu vasaras nometne  Zvejniekciemā  no 2.līdz 5. jūlijam.

Debašu kluba vadītāja Signe Ābola

Debates Valmieras Valsts ģimnāzijā 2011./2012.māc. g.

Debates ir kultūrizglītojoša programma, kas sekmē modernā un demokrātiskā sabiedrībā nepieciešamo sadarbības un saziņas iemaņu apguvi, māca valodas kultūru, loģikas pamatprincipus. Tās palīdz izkopt prasmi izteikties, uzklausīt citu viedokli, analizēt un spriest par mūsdienīgām, nozīmīgām sabiedriski politiskām tēmām. Vienlaikus debates māca arī atbildību par saviem izteikumiem, izmantotajiem argumentiem un pierādījumiem. Debašu trīs galvenie principi ir: debatēt, lai mācītos; debatēt godīgi; debatēt ar cieņu.

Lasīt tālāk: Debates Valmieras Valsts ģimnāzijā 2011./2012.māc. g.

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates