Viens orķestris - viena skaņa!

WhatsApp Image 2017-05-04 at 20.39.514. maijā, Latvijas Neatkarības pasludināšanas dienā, pūtēju orķestris "Si bemol" viesojās Rīgā Latvijas Izglītības iestāžu pūtēju orķestra salidojumā, kurā gan defilēja, gan spēlēja koporķestrī desmit orķestri no visiem Latvijas nostūriem un novadiem.
Katrs orķestris uzstājās ar dažādiem, oriģināliem skaņdarbiem un defilē horeogrāfiju. Beigās, koporķestra spēlējumā, visi orķestri vienojās vienā skaņā un nospēlēja četras dziesmas - R. Paula "Dzīvības mūžīgais vārds", R. Rēriha "Rikšiem Bērīt", J. Kulakova "Slidotava" un nobeigumā R. Paula "No Kolkas līdz Rēzeknei".
Mēs paši spēlējām latviešu rokgrupas "Jumprava" trīs skaņdarbus - "Tālu aizgāja", "Vēlreiz" un "Ziemeļmeita".
Šajā pasākumā uzzinājām Liepājas 20. aprīļa konkursa rezultātus. Mūsu orķestris ieguva pirmo pakāpi ar 43,80 punktiem, turklāt ieguvām valsts mērogā bronzu - 3. vietu.
Galu galā šajā saulainajā dienā bija karsti, ļoti karsti. Saule intensīvi sildīja katru orķestra dalībnieku. Tomēr prieka pilns gandarījums par izdarīto bija izcils, jo, tik daudz darba ieguldot, beidzot esam parādījuši Valmieras defilēšanu un instrumentu spēli valsts mērogā. Bija patīkami uzstāties pie Brīvības pieminekļa un godināt savu dzimteni.

Ceram uz tikpat labiem panākumiem arī turpmāk. Viens orķestris - viena skaņa!

Krista Žvagiņa 8.b

„Si bemol” finālskate Liepājā.

WhatsApp Image 2017-05-03 at 12.28.13Šī gada 20. aprīlī pūtēju orķestris devās tālajā braucienā pāri visai Latvijai – uz Liepāju piedalīties pūtēju orķestru defilē programmas konkursā. Konkurss norisinājās Liepājas Latviešu biedrības namā, kurā piedalījās Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestris “Liepāja”, Siguldas valsts ģimnāzijas un mākslas skolas “Baltais Flīģelis” pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris “Rota” un Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris “Si Bemol”.

Si Bemol defilē programmā bija 3 dziesmas no ievērojamās latviešu roka grupas „Jumprava” repertuāra – „Tālu aizgāja”, „Vēlreiz” un „Ziemeļmeita”. Defilē horeogrāfe Linda Mīļā. Skates rezultātus varēs uzzināt 4. maijā pie Brīvības pieminekļa, kur Latvijas pūtēju orķestri rādīs defilē un šova programmas. Mazu fragmentiņu no mūsu defilē programmas var redzēt – https://www.facebook.com/POLiepaja/videos/513229229066583/

Brauciens uz skati bija lieliska iespēja iepazīt pilsētu, kurā piedzimst vējš, un satuvināties ar mūsu mīļajiem orķestrantiem. Paldies „Si bemol” dalībniekiem par ieguldīto darbu un pacietību!

 Una Zvejniece un Everita Eglīte 11a.

Mācību stundas Gētes institūta bibliotēkā.

DSC00611Gētes institūts ir Vācijas kultūras institūts, kas darbojas visā pasaulē un ir sadarbības partneris visiem, kas interesējas par Vācijas kultūru, sabiedriskās un politiskās dzīves notikumiem.

Valmieras reģiona skolēniem katru pavasari notiek vācu valodas nodarbības Gētes institūta bibliotēkā. Šogad nodarbību bija sagatavojusi bibliotēkas vadītāja Zigrīda Murovska, kura skolēniem izstāstīja par institūtu, par bagātīgo mediju klāstu tā bibliotēkā. Skolēni uzzināja, kā ātri var atrast vajadzīgās grāmatas bibliotēkā. Praktiskajā daļā viņi iepazinās ar jaunāko vācu literatūru. Skolēni saņēma papīra lapas ar grāmatu nosaukumiem un autoriem, ar šo informāciju bibliotēkas katalogā un plauktos bija jāatrod attiecīgā grāmata un jāpieliek klāt skenētajiem grāmatu vākiem bez nosaukuma un autora. Skolēni tika sadalīti pa pāriem, un katrs pāris izvēlējās vienu no iepriekš atrastajām grāmatām. Ar darba lapas palīdzību bija jāizveido grāmatas prezentācija, kura tika veidota ar IPad palīdzību, iepriekš iegūstot informāciju par lietotnes „Pic Collage” izmantošanas iespējām. Katrs pāŗis vācu valodā prezentēja savu grāmatu, bet pārējie skolēni vērtēja prezentāciju saturu un noteica pirmo trīs vietu ieguvējus, kuriem institūts dāvināja piemiņas balvas.

Pēcpusdienā vēl apmeklējām Mākslas muzeju Rīgas Birža un gides pavadībā iepazinām porcelāna ekspozīcijas, īpaši priecājoties par grezno Meisenes porcelānu un uzzinot tā interesanto tapšanas vēsturi.

Paldies Konrāda Adenauera fondam, kas mūs pārtraukumā cienāja ar garšīgajām picām. Paldies skolēniem no Valmieras Viestura vidusskolas, Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas, Valmieras 5.vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas, kuri ar interesi strādāja un mācījās institūta bibliotēkā.

Anita Lutere.

Jostas, dvieļi, segas

izstade 17

Pērkonītim - 35

Perkonitis 35

2011. Copyright © Valmieras Valsts Ģimnāzija. All rights reserved.
By: Fresh Joomla templates