139 kilometri

Izveidots Piektdiena, 08 Decembris 2017

MG 3215

100. diena Valmieras Valsts ģimnāzijā. Ak, jau pagājušas simts dienas! No ieceres līdz tās īstenošanai ceļš ir īss. Kad, braucot mājās no svinībām, nejauši ieminējos ģimenei par mācīšanos Valmieras Valsts ģimnāzijā, neticēju, ka atļaus, jo tomēr attālums un lieli naudas līdzekļi nepieciešami, taču tā vietā tika dota zaļā gaisma. Neticamais īstenojās. Vienīgie jautājumi – Kur dzīvosi? Vai būs atvērtās durvju dienas? Kā izbraukāsi? Taču es biju sagatavojusies un uzzinājusi visu nepieciešamo, atlicis tikai apskatīt pašu skolu, ierodoties VVģ atvērtajās durvju dienās 2017. Cik amizanti – tā arī bija mana pirmā reize mūžā, kad biju Valmierā, kas izrādījās liktenīga.

Un tad, 30.augustā, sākās grūtākā daļa – sākums jaunajam. Atbraucu nobijusies par to, kā tad būs, nepazīstot nevienu, bet jau tajā pašā vakarā sapazinos ar jauniem cilvēkiem, kas nu jau pēc trīs mēnešiem ir vieni no tuvākajiem draugiem. Kopmītņu dzīve, patstāvība, tēriņu plānošana un kas tik vēl ne – nācās to visu iemācīties. Un nu jau ir pienācis decembris, pagājušas 100 dienas, kopš sākās jaunā dzīve Valmierā. Prom no ģimenes, prom no mājām. Viss apgriezās kājām gaisā, atnākot mājās vairs negaidīja silts ēdiens, nācās pieņemt to, ka tagad pašai būs jādara tas, ko agrāk darīja mamma. Tā kā jau pirms tam biju diezgan patstāvīga, nebija grūti, taču, kā jau jokos par koju iemītniekiem, ka ēd tikai ātri vārāmās zupiņas un desmaizes, daļa bija patiesība. Laika trūkums, mājasdarbi un citu ārpusstundu nodarbību dēļ reizēm nākas atsacīties no pilnvērtīgām ēdienreizēm. Tā kā stundas sākas ātri un skola nav tik tuvu, kā vēlētos, un ne vienmēr izdodas laicīgi aiziet gulēt, tad, lai ilgāk pagulētu, nākas atteikties no brokastu ēšanas. Ikvienam dienesta viesnīcā dzīvojošajam nav vēlme, ka katru dienu nāks pārbaudīt istabiņas kārtību, tātad tā jāuztur tīra un sakopta, lai to nodrošinātu, kādam ir jāuzņemas „mammas” loma, jānokomandē, lai kaut kas tiktu izdarīts.

Un tomēr! 139 kilometri laimes, skumju, patstāvības un jaunu iespēju.

Evelīna Elva Sirmā, 10a (Skolas siltā un jaukā džemperīša īpašniece arī!)