Pirmās piecdesmit dienas VVĢ

Izveidots Ceturtdiena, 02 Novembris 2017

IMG 9753

Vidusskola. Pirms daudziem gadiem šī, maza bērna acīm lūkojoties, lielā vidusskola man šķita neaizsniedzama. Ik reizi, rakstot savām skolas burtnīcām titullapu, domāju – kā gan es jutīšos, kad klases numurs būs apzīmējams ar divciparu skaitli. Kad es būšu vidusskolnieks. Kad viss lielais top mazāks. Kad nezināmais kļūst zināms.

Brīnumi notiek...

Par spīti emocijām, spilgtām un košām, vēl no izbijušās skolas piedzīvotā, eksāmenu laika un izlaiduma jestruma, es ar milzīgu interesi esmu gatava ienirt uz izpētīt to “lielo” vidusskolu.

Pirmās 50 dienas. Ak, esmu aizvadījusi pirmās, raibās nedēļas šajā skolā. Rudens brīvlaiks atskrējis nemanot, dodot man iespēju apdomāt un atcerēties septembra un oktobra mēnesī piedzīvoto. To es šobrīd daru – apdomāju un atceros.

Pirmais septembris dāvāja sajūtas, ka esmu izvēlējusies savu īsto skolu, pareizo ceļu. Vienmēr esmu meklējusi vidi, kurā mīt patiesa rosme un darba spars, dzirksts, kura mudina piepildīt sapņus un mērķēt tālāk par saviem prātā izveidotajiem standartiem. Svinīgajā pasākumā direktora uzruna vedināja uz šādām domām.

Pirmo 50 dienu laikā ir notikušas dzejas dienas. Mēs izgājām Valmieras ielās, lai rakstītu dzeju uz trotuāra, runājām klases lokā par literatūru un tās lomu mūsdienās, kā arī norisinājās dzejas slams. Olimpiskajā dienā katra klase devās pa speciāli izveidotu maršrutu cauri pilsētai. Skolai atzīmējām 97 gadu jubileju.

Mācības. Vienvārdsakot, prieks atrasties starp inteliģentiem un kulturāliem cilvēkiem. Starp cilvēkiem, kuri tur zelta vērtībā zināšanas un gudrības, piedāvā iespējas attīstīt sevi un mācīties. Man prātā aust Abigeilas Adamsas vārdi :’’Mācīšanās nav nejauši sasniegumi. Spēku tam tā ir jārod degsmē gribēt zināt vairāk un jāattiecas pret to ar rūpību.”

Ļoti īpaša tradīcija, kura, manuprāt, ir jāpiedzīvo ikvienam skolēnam, ir Aristotelis. Mums skolā Aristotelis norisinājās divas dienas, 4. un 5. oktobrī, katrai dienai dota sava tematika. Pirmajā dienā manai klasei bija jāsaģērbjas par profesionāliem dejotājiem, otrajā jāiejūtas animācijas “Smurfi” tēlos. Man likās interesanti, ka varēju nākt uz skolu baleta svārkos. Daži klasesbiedri nokrāsoja savas sejas zilā krāsā, lai attēlotu multfilmu varoņus. Mums piedāvāja dažādas atrakcijas un izdarības. Ak, ko tik nepaveica, lai sapelnītu naudiņas. Piemēram, tika bildinātas un uz rokām nēsātas skolotājas, dziedātas slavas dziesmas fizikai un dzejots vecākajām klasēm.

Es pilnībā atbalstu Aristoteļa rīkošanu, jo tas rosina uz sadarbību klašu starpā. Aristoteļa laikā es sapratu, cik ļoti man ir paveicies ar savu klasi. Atklāju, cik gan aktīvi, azartiski un pozitīvi spējam būt šajās spriedzes piepildītajās dienās. Manuprāt, šī gadu desmitiem glabātā tradīcija reprezentē sadarbības prasmes, stiprina savstarpējās attiecības un rada vienotības sajūtu.

Es varu pielīdzināt aizritējušo mācība gada sākumu kā nostāšanos pie jaunas starta līnijas. Daudzi no mums, desmito klašu skolēniem, ir iedrošināti turpināt uzsākto ceļu, kura galamēŗķi veidos katrs pats. Lai veiksmīgs turpinājums!

Kitija Muižniece, 10.a klase