Konrāda Adenauera fonda stipendiāti

Izveidots Trešdiena, 18 Aprīlis 2018

IMG 1894Valmieras Valsts ģimnāzija kopš 2009. gada ir Konrāda Adenauera fonda sadarbības partnere. Konrāds Adenauers bija pirmais Vācijas Federatīvās Republikas kanclers, kurš atradās pēc kara izveidotās valsts vadībā no 1949.līdz 1963. gadam un izmainīja pēckara Vācijas un Eiropas vēsturi vairāk nekā jebkurš cits. Līdzīgi daudziem savas paaudzes politiķiem K. Adenauers jau pēc Pirmā pasaules kara saprata, ka ilgstošu mieru var sasniegt tikai vienotā Eiropā.

K. Adenauera fonds palīdz jauniešiem izveidoties par aktīviem savas valsts pilsoņiem, saprast demokrātijas nozīmi Eiropas tālākas izaugsmes procesā.

Pateicoties dalībai reģiona un valsts vācu valodas olimpiādēs, papildus darbam gatavojoties starptautiskajiem vācu valodas diploma eksāmeniem DSDI un DSDII, darbojoties daudzveidīgos projektos un aktīvi iesaistoties skolas sabiedriskajā dzīvē, trīs mūsu ģimnāzijas skolēni tika izvirzīti šis stipendijas saņemšanai.

2017. gada Konrāda Adenauera fonda stipendiju 500 eiro apmērā saņēma Rūta Ozoliņa (12.A), Roberts Kārkliņš (11.A), Lūkass Svensons (11.A).

Mēs pateicamies par stipendijām, kas palīdzēs jauniešiem attīstīt viņu talantus, sekmēs viņu izaugsmi.